NOORTEKESKUSEST

Nõo Noortekeskus avati esmakordselt 10. oktoobril 2007.a. Sellest hetkest töötab vallavalitsuse koosseisus ka noorsootöötaja, kes koordineerib keskuse tegevust. Alates 2019.aasta veebruarist haridus- ja kultuuriosakonna koosseisus noorsootöö spetsialistina. 

Noortekeskusel on avatud tegevusteks kasutada vallamaja (Voika 23, Nõo) keldrikorrusel ruumid kogupindalaga 161,3 ruutmeetrit, millest suur osa sai renoveeritud 2018.aastal ANK konkursi toetusel (pildil allpool). Lisaks umbes 20 ruutmeetri suurune tegevusklass keraamikaringi ja loovtegevuste läbiviimiseks.

BeFunky-collage(1)

Noortekeskus on avatud esmaspäeviti ja reedeti 13:00-17:00 ning teisipäevast neljapäevani 14:00-19:00.

Noortekeskuses saab:

 • mängida lauamänge;
 • mängida TASUTA piljardit, lauatennist ja lauajalgpalli;
 • vaadata filme ja kuulata muusikat;
 • mängida mängukonsooliga xBox One erinevaid mänge (tantsumäng, loomaaiamäng, rallimäng, spordimängud)
 • viibida tasuta WIFI levialas;
 • teha süüa (juhul kui oled valmis enda järelt ka ära koristama);
 • joonistada, meisterdada;
 • osaleda erinevates avatud ringitegevustes: keraamika, loovusstuudio, tehnoloogiaring;
 • osaleda noortesündmustel ja võtta osa noorteprojektidest;
 • viia ellu oma ideid – ise algatada noorteprojekte ja küsida seejuures abi noorsootöötajalt;
 • saada infot ja nõu noori puudutavates küsimustes;
 • rentida ruumi sünnipäeva või noortesündmuse läbiviimiseks;
 • lihtsalt vaba aega veeta jpm põnevat.

Nõo noortekeskuse KODUKORD

NOORED:

Noorsootöö seaduse järgi loetakse Eestis nooreks 7-26-aastast füüsilist isikut. Selles vanuses noori elab Nõo vallas 2020.aasta 1.jaanuari seisuga 1031, mis moodustab 23,89% kogu valla elanikkonnast (4316 elanikku).

Kõige rohkem elab noorteealisi Nõo alevikus 423 noort, Luke külas 78 noort, Meeri, Vissi, Voika ja Nõgiaru  külas ning Tõravere alevikus vastavalt 74, 65, 55, 45 ja 57 noort.

Eraldi vanusegruppidena jagunevad noorteealised järgmiselt:

7.-11.eluaastat 288 noort; 12.-16.eluaastat 271 noort; 17.-19.eluaastat 143 noort; 20.-26.eluaastat 329 noort 

NOORSOOTÖÖTAJAD

Egle Haljassaar, noorsootöö spetsialist

Noorsootöötaja on spetsialist, kes töötab vahetult noortega või koordineerib noorsootööd.

47112819_1162591333907068_7947809957313773568_o

Minu ülesanne noortekeskuse noorsootöötajana on tegeleda nende mõlema poolega. Tagada see, et noorsootööks ja noortekeskuse toimimiseks oleksid olemas vahendid ja võimalused ning olla noorte jaoks olemas neile ja nendega koos tegevusi ette valmistada ning ellu viia, jagada oma teadmisi ja toetada noorte omaalgatusi.

See on väga vaheldusrikas, huvitav, lõbus, arendav ning vastutusrikas töö – justnagu töö ja hobi koos 🙂

Noortekeskus ja selle noored on oma kodukoha noorsootöö nägu ja tegu 🙂

Egle Vahesalu, noorsootöötaja ja keraamikaringi juhendaja

Alates 1.septembrist 2018 on kolmel päeval nädalas noortekeskus kauem avatud ja noortejuhina tööl väga vahva kokkusattumusena veel üks Egle. Ta ise tutvustab ennast nii:

Olen Egle Vahesalu ja Nõos elanud ning üleskasvanud. Lõpetasin Nõos Põhikooli ning edasi läksin õppima Tartu Ehitus-ja Kergetöötuskooli. Praegu omandan kõrgemat haridust Tartu Ülikoolis kutseõpetaja erialal, soovin saada huvitegevuse, käsitöö õpetajaks.

Mulle meeldib tegeleda loominguliste tegevustega, olen õppinud veel sisekujundust ja keraamikat.  Meeldib väga tegeleda lastega, sest see on põnev, arendav ja loominguline, kuid samas ka vastutusrikas tegevus.

Olen uuteks väljakutseteks valmis! Mul on väga hea meel, et mul avanes võimalus töötada Nõo noortekeskuses!

Eglega on noortekeskuses võimalus kohtuda teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti 🙂 Kolmapäeviti juhendab ta noorte keraamikaringi, mille kohta on rohkem infot võimalik leida SIIT!

VABATAHTLIK YURI

jyri-3.jpg

Ciao! Olen Yuri, Euroopa vabatahtlik ja ma olen pärit Itaaliast, Milanost. Töötan noorsootöötajana Nõo Noortekeskuses ja elan Tõraveres.

Minu vabatahtliku projekt (EVS) aitab kaasa noortekeskuse tegevuse populariseerimisele ja võimaldab mul tegeleda noortega. Olen õppinud humanitaar- ja sotsiaalteadusi ning olen alati töötanud laste ja erinevate kultuurikontekstidega.

Siin saan iga päev tundma uusi lapsi ja inimesi ning üritan ka eesti keelt õppida. See ei ole minu esimene kord Eestis, aastaid tagasi olin kahel korral Eestis puhkamas ning ma külastasin erinevaid kohti ja linnu.

Ma olen Nõos alates veebruari algusest ja olen näinud, kuidas Eesti ilm võib olla imelik! Pärastlõunal lund, päike, vihma ja tuul järjestikku on tavaline nähtus. Olen käinud jalutuskäikudel metsades ja ümbritsevatel aladel ning hakkasin külastama Tartu ajaloolisi paiku ja mälestisi.

Ma õpin iga päev midagi Eesti kohta.

Tavaliselt mängin noortekeskuses lastega ja iga kord üllatavad nad mind kummaliste eesti sõnadega ja nad suudavad mulle selgitada, mida need tähendavad (… peaaegu!). Ma maitsesin juba traditsioonilist eesti toitu, mulle meeldib kama ja kiluvõileib sibulaga. Ma valmistasin koos lastega Lasanjet ja neile meeldis ka: toit on midagi, mis töötab ja teeb kõik õnnelikuks!

Minu vabatahtlik töö on just alanud ja see kõlab nagu reis, ma tahan näha, kui palju asju ma selle kogemuse ajal avastan.

Presto!

Yuri Galbiati